Vankúš s kozou pre mačky - Séria Wilderness

Kód: CA4C-45-012
€3,46 €2,88 bez DPH
Skladom (1 - 3 dni)
Jednoducho divoký - malý vankúš na maznanie z radu Wilderness s imitáciou zvieracej srsti. Vhodné pre mačky, ktoré sa rady divoko hrajú.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jednoducho divoký - každý malý dravec si zaslúži malý vankúš na maznanie z radu Wilderness. Vďaka odolnému materiálu je tento vankúšik s imitáciou kožušiny malého zvieraťa vhodný pre mačky, ktoré sa rady divoko hrajú s hračkami z pohánkovej kože a rady používajú svoje zuby a pazúriky.

Mäkká vrchná vrstva, ktorá sa dobre drží, a výplň z bielej bavlnenej vaty a čistého prírodného koreňa pohanky nabádajú k maznaniu a potešeniu. Vankúš je vyrobený v Nemecku podľa normy Oeko-Tex 100 (pre zdravotne nezávadné textílie).

Doprajte sebe a svojmu chlpatému priateľovi tento atraktívny vankúš na maznanie, váš priateľ bude určite nadšený.

Pri výrobe sa používajú len spoľahlivo získané, bezpečné suroviny a bezpečné postupy, bez lepidiel, plastov, kovových častí alebo častí, ktoré by sa mohli prehltnúť.

Z bezpečnostných dôvodov odporúčame, aby ste hračky pre kozy používali pod dohľadom. Ak je hračka poškodená, odstráňte ju zo zvieraťa, aby nemohlo prehltnúť kozu alebo vatu.

Veľkosť: 7,5 x 10 cm

Farba: podľa aktuálnej ponuky

Hračky 4cats

Nezáleží na tom, či je vaša mačka veľká alebo malá, stará alebo mladá, čistokrvná alebo kríženec, živá alebo tichá prítulná - lekárska mačka je pre väčšinu mačiek neodolateľná.

Hračky z pískavice sú u mačiek veľmi obľúbené a ich prekvapivé reakcie na túto bylinu vyvolávajú u ich majiteľov otázky.

Mnohí majitelia mačiek sa pýtajú, ako môže valeriána vyvolať také nadšenie a či môže ich mačke uškodiť hranie sa s hračkami plnými valeriány. Bohužiaľ, na internete je veľa článkov, ale nemajú veľkú hodnotu.

Hračky 4cats s valeriánkou sú naplnené prírodným čistým koreňom valeriány lekárskej (Valeriana officinalis, valeriána lekárska, mačacia mäta, chervília), ktorú ľudia už od staroveku s veľkým úspechom používajú proti nespavosti, úzkosti a mnohým ďalším ochoreniam.

Vôňa valeriány však nemá na mačky upokojujúci účinok, ale stimulujúci účinok a motivuje ich k hre s hračkou. Mačky sa s naplnenou hračkou mazlia, túlia sa k nej, olizujú ju, hrajú sa s ňou alebo sa o ňu trú. Mnohé mačky sa váľajú po podlahe v úplnej extáze, zatiaľ čo iné si to užívajú v pokoji, zaborené hlboko do svojho voňavého vankúša alebo inej hračky.

Dôvodom tejto silnej príťažlivosti je obsah aktinidínu v koreni valeriány, ktorý sa nachádza aj v mačacej šiji.

Vôňa koreňa valeriány trvá len niekoľko minút (približne 5-20 minút). Nasleduje takzvaná refraktérna fáza, ktorá trvá 30-120 minút a počas ktorej mačky už nereagujú na obsiahnuté vonné látky. Mačky sa vrátia k svojej bežnej dennej rutine a hračka prestane byť zaujímavá. Neexistuje žiadny trvalý stav extázy alebo dokonca závislosti od opakovaného pôžitku z vône valeriány. Nevyskytujú sa ani žiadne abstinenčné príznaky.

Použitie valeriány ako stimulantu pre mačky človek neobjavil. Vo voľnej prírode sú mačky fascinované týmto "mačacím šnupcom" už celé stáročia. Valeriána sa používa aj ako návnada pri výskume voľne žijúcich mačiek.

Aby ste zachovali intenzívnu vôňu koreňa, skladujte hračky s valeriánou vo vzduchotesnom prostredí a vyberajte ich len pre vašu mačku.

Občas sa objavujú správy o agresívnom správaní v súvislosti s valeriánou lekárskou. Často ide o dominantné zvieratá, ktoré si chránia svoje hračky alebo sa snažia získať hračku svojho mačacieho priateľa. Aby ste zabránili takémuto správaniu, je najlepšie dať každej mačke vlastnú hračku.

Ak záujem opadne alebo máte pocit, že sa vaša mačka hrá a baví dostatočne dlho, nechajte hračku vyschnúť a uložte ju na bezpečné miesto mimo dosahu mačky. Vďaka tomu bude dlho zaujímavá a neodolateľná vôňa bude pôsobiť aj naďalej.

Hračky pre kozy sú vhodné aj na rozptýlenie v stresových situáciách, napríklad pri návšteve veterinára.

Tieto hračky odporúčajú a používajú mnohí veterinári, liečitelia zvierat a psychológovia.

Urobte svojej mačke radosť, stojí to za to!

Dodatočné parametre

Kategória: Hračky pre mačky
Zvíře: kočky
Typ hračky: polštářek
Materiál hračky: plyšové / látkové
Kategorie výrobku: hračky
Bylinky: kozlík
Značka: 4cats

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: