Krmivo pre šteniatka

Výberové krmivo pre šteniatka

Správna výživa šteniatok je mimoriadne dôležitá. To, či šteniatku zabezpečíte všetky potrebné nutričné látky v dostatočnom množstve, sa môže neskôr odraziť na jeho celkovom zdraví a kondícii. Preto vám odporúčame venovať výberu kvalitného krmiva dostatočnú pozornosť. Za najdôležitejšiu zložku, akú obsahuje krmivo pre šteňatá, sa považuje vápnik a ďalšie minerály, potrebné na rast kostí. Významný je aj dostatok plnohodnotných bielkovín a ďalších živín, nenahraditeľných pre správny vývoj a rast svalovej hmoty.

Granule pre psov v ranom veku totiž musia obsahovať vysoký podiel živín, ako aj vitamínov a minerálnych látok. Organizmus šteniatka sa totiž neustále vyvíja a ak vhodné zloženie krmiva v tejto životnej fáze zanedbáte, môže mať váš psík v budúcnosti vážne zdravotné problémy. Preto ak kupujete krmivo pre šteniatka, zamerajte sa na granule, ktoré sú určené práve pre ne a deklarujú to aj na obale. Obyčajne bývajú takéto granule pre šteniatka označené ako "Puppy" alebo "Junior".

Granule pre šteniatka vyberajte starostlivo

Podobne, ako v prípade výberu krmiva pre psov, aj granule pre šteniatka by ste mali vyberať predovšetkým s prihliadnutím na plemeno vášho psa. Platí totiž, že väčšie psy v období rastu vyžadujú oveľa viac minerálov a vitamínov pre svoj zdravý vývoj.

Dôležitá je aj veľkosť samotných granúl. Čím menšie plemeno psíka máte, tým drobnejšie granulky sú pre neho vhodné. Aby psík dokázal granule dobre stráviť a využiť, musí ich najprv poriadne rozhrýzť. Preto sa malým a trpasličím plemenám odporúčajú najmenšie granulky, s ktorými šteniatka nebudú mať problém.

Odporúčaná denná dávka krmiva pre šteňa

Na to, aby ste šteniatku podávali toľko krmiva, koľko potrebuje, slúži tabuľka s odporúčaným dávkovaním, ktorú nájdete na zadnej strane každého obalu. Podľa veku a váhy vášho šteniatka zistíte i odporúčanú gramáž daných granúl, konzerv alebo kapsičiek. Nezabudnite, že do celkového kŕmenia psíka sa zarátavajú i pamlsky pre psov. 

Šteniatko sa snažte kŕmiť vždy v rovnakom čase. V prípade, že psík "vymýšľa" a celá porcia nezmizne do 20 minút, odložte ju z jeho dosahu. Vďaka tomuto opatreniu predídete vyberavému správaniu v budúcnosti. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie