Obojky pre psov

Objavte obojky, ktoré si zamilujete vy i váš psík

Či už máte šteniatko, dospelého psíka alebo seniora, určite viete, že každý psík by mal mať svoj obojok a vodítko. Existuje veľké množstvo rozličných obojkov, napríklad kožené obojky, obojky zo syntetických látok, kovové obojky ale špeciálne výcvikové obojky. Ak hľadáte ten pravý, vyberajte ho podľa veľkosti psa, jeho aktivít, dĺžky srsti a funkcie, ktorú od obojka očakávate.

Ako vybrať správny obojok pre psa

Pamätajte si, že iba psí obojok, ktorý má správnu dĺžku a šírku, bude chlpáčovi ideálne sedieť a nebude mu prekážať. Zjednodušene platí, že čím menší pes, tým menší a užší obojok potrebuje a naopak. Kožené obojky sú trvácne a môžu slúžiť aj niekoľko rokov. Sú odolné voči ťahu a hodia sa najmä pre veľké a silné psy.

Nylonové obojky ponúkajú na výber množstvo farieb, vzorov a veľkostí. Ľahko sa čistia a dobre znášajú vodu. Svietiace a reflexné obojky oceníte najmä pri prechádzkach v šere a po tme, keďže zviditeľnia psíka aj pre ostatných účastníkov premávky.

Obojok pre psa slúži na identifikáciu i výcvik

Psí obojok je spolu s postrojom výborná pomôcka, ideálna na ovládanie a kontrolu psíka hlavne vo vonkajšom prostredí. Môžete naň pripevniť aj identifikačnú známku, takže ak sa psík zatúla, ľahko sa zistí, komu patrí. Samozrejme, obojok môže byť aj výbornou pomôckou pri výcviku. Špeciálne obojky pre psa slúžia aj ako prevencia pred kliešťom, na zastavenie štekania alebo na sledovanie pohybu vášho miláčika.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie