Tantra masáž je trochu iná- pracuje so sexualitou

Zažili ste už niekedy ten pocit, kedy to, čo ste potrebovali, bola kvalitná masáž? Keď ste pocítili, ako pozitívne na vás pôsobia intenzívne dotyky druhého človeka, resp. maséra? A ak ste takýto pocit ešte nezažili, tak si ho aspoň viete predstaviť. Keď vám niekto „postláča“ celé telo, akoby odišla telesná a dokonca aj emočná bolesť nachvíľu preč. A možno odíde preč aj na dlhú dobu, to už záleží od konkrétnej masáže a tiež od kvality, akou je praktizovaná.

masáž, terapia

Áno, v skutočnosti existuje veľa rôznych masáží. To asi nie je pre mnohých žiadne prekvapenie. Aby sme však spravili túto tému trochu zaujímavejšou, tak sa v nej venujme niečomu originálnemu, čo sa tak trochu vymyká z toho klasického stereotypu. Venujme sa v článku tantrickej masáži.

Takáto senzualna masaz je vo svojej podstate odlišná, než tá klasická, pretože do popredia dáva ľudskú sexualitu a sexuálnu energiu, s ktorou počas svojho procesu narába.

Intenzívne, ale aj jemne a citlivo. Do podoby, v ktorej je intenzita silnejšia a môže prísť k orgazmu, tak aj postupným zvoľňovaním. Celý zážitok pritom zvyčajne trvá aj hodinu, môžu sa pritom používať špeciálne oleje a v pozadí hrá relaxačná orientálna hudba. Ešte predtým to ale všetko začína rituálom namaste (pri ňom sa vzdáva úcta k našim telesným schránkam) a z hygienických dôvodov nechýba ani úvodná kúpeľ.

spodná bielizeň

Tantra dokáže priam umelecky, precítene a hlavne efektívne zaobchádzať s telom a jeho energiou. Tieto poznatky sa prenášajú do tantra masáží, pričom impulzívnym bodom telesnej schránky je práca so sexualitou, vtedy prichádza k intenzívnym pôžitkom a zároveň k účinnému uvoľneniu blokov.

Pri masáži prichádza aj k masáži lingamu a lomi. Záujemca o tantrickú masáž by mal rátať s tým, že dotyky budú pôsobiť aj na jeho intímne miesta a najsilnejšie erotogénne zóny. Celý postup väčšinou sprevádza tiež nahota.