Vodítka pre psov

Vodítka pre psov nielen na prechádzku

Kamkoľvek sa so psíkom vyberiete, vodítko vám určite príde vhod. Stačí ho pripnúť na obojok a môžete smelo vyraziť za dobrodružstvom. Horšie však je, ak neviete, aký typ vodítka je pre vášho chlpáča ten pravý.

Odporúčame vybrať si podľa veľkosti a sily psíka. Napríklad menšie plemená s nižšou váhou a menšou silou zvládnete aj na tenších vodítkach so slabšou karabínkou. Veľké a mocné psy potrebujete zaistiť hrubším a pevnejším vodítkom, rovnako ako aj silnejšou karabínkou.

Jedno vodítko pre psa skrátka nestačí

Poznáme veľa rozličných vodítok, napríklad predvádzacie vodítka pre psov na výstavy, výcvikové vodítka, vodítka pre veľkých psov, vodítka typu "ucho", vodítka s nastaviteľnou dĺžkou či flexi vodítka (samonavíjacie vodítka pre psa). Oplatí sa mať ich doma niekoľko, podľa toho, na čo ich budete používať. Akonáhle totiž začnete venčiť svojho štvornohého kamaráta, zistíte, že jedno vodítko je skrátka málo.

Líšia sa tiež materiály, z ktorých môže byť vodítko vyrobené. Napríklad vodítka z umelej kože sú veľmi pevné a ľahko sa čistia, kovové vodítka bránia psíkom, aby ich ohrýzali, klasické kožené vodítka sú odolné a výborne vyhovujú napríklad poľovníkom. Nesmieme zabudnúť ani na bezpečnostné pásy pre psy s nastaviteľnou dĺžkou na pripútanie, ktoré sa hodia, ak cestujete so psíkom autom. Takéto pásy môžete upevniť aj na postroj pre psíka.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie