Rôzne hry pre deti

Ak vo vašej spoločnej domácnosti žijú deti, určite viete, že deti sa ľúbia hrať rôzne hry. Naháňanie sa, schovávanie sa je pre nich veľkou radosťou. Hlavne, ak túto činnosť vykonávajú so svojimi kamarátmi, súrodencami alebo aj s vami rodičmi. Hrou dieťa vyjadruje potešenie a radosť. Usmiate detské tváričky, radosť, ktorá im vyžaruje z očiek, je pre nás božím darom. Ako vás zahreje, keď vidíte dieťa šťastné? Deti milujú rôzne hry. Od hier, ktoré vykonávajú v exteriéri, ale aj cez tie interiérové hry. Medzi interiérové hry patri rôzne hračky alebo spoločenské hry. Poznáte známu spoločenskú hru človeče, nehnevaj sa alebo mikádo či jednoduché pexeso?

 

hry v mladosti

 

Sú to hry aj pre malé deti, ktoré ich môžete naučiť. Mikádo je pre väčšie detičky. Sú to paličky, ktoré si postupne musíte brať bez toho, aby sa čo i len jedna mykla. Ak si na túto hru nevspomínate, mali by ste ju vyskúšať a rozpamätať sa. Obľúbenou hrou, ktorú som sa aj ja hrávala počas veľkej prestávky na základnej škole, bola guma. Dievčatá milovali skákať cez gumu a pokrikovať si také pesničky. Už si nepamätám, aké to boli, ale viem, že sme sa vedeli perfektne zahrať aj celú prestávku. Skákali sme cez gumu veľmi vysoko.

 

hry na mobile

 

Taktiež obľúbenou hrou sa stala tá, kde sa medzi prsty prevliekali nitky alebo gumičky, ktoré tá druhá musela vždy nejako premeniť na svoje ruky. Názov si už taktiež nepamätám, no vedela nás zaujať na veľmi dlhú dobu. V interiéri sa mnohí hrávajú s plyšovými hračkami, s autami, s bábikami, na rôzne profesie alebo inak. So súrodencom si môžu deti vytvárať rôzne bunkre, kde sa môžu skrývať a robiť tajné veci, ktoré rodičia nepoznajú. Každé dieťa je šťastné, ak sa môže s niekým zahrať. V detstve sú to hračky, v teenagerskom veku sú to hry na počítači a v dospelosti sú to hry pre dospelých. Niekedy aj my dospelí sa potrebujeme vrátiť do tých bezstarostných detských čias.