Upchatý odtok

Spozorovali ste, že voda v dreze alebo v umývadle odteká pomalšie ako je bežné ? To je varovný signál, že sa potrubie upcháva a jeho čistenie by malo prebehnúť čo najskôr, aby sa predišlo havarijnému stavu. Na čistenie odtoku môžete použiť aj prostriedky, ktoré ma väčšina v domácnosti a to je sóda bikarbóna a ocot. Stačí ich spolu zmiešať a vliať do odtoku a nechať to chvíľku pôsobiť. Ďalším lacným a účinným trikom je naliať do odtoku horúcu vodu, ktorá svojou teplotou rozpustí aj mastnú špinu. V obchode tiež nájdete kopec prostriedkov určených na čistenie odtokov stačí ich nasypať do odtoku nechať pôsobiť a zaliať horúcou vodou.

inštalatér

Ak ale už kanalizácia vyráža cez odtok do domu. Zavolajte spoločnosť ab-krtkovanie. Spoločnosť má dlhoročné skúsenosti a zabezpečí krtkovanie Nitre a na západnom Slovensku. Profesionálne školení zamestnanci sa postarajú o krtkovanie a čistenie kanalizácie pomocou špičkovej techniky. Hravo sa postarajú o upchatý odtok alebo o upchatú kanalizáciu okrem toho sa venujú aj oprave kanalizačných potrubí a inštalatérskym prácam.

kanál

Kanalizácia je určená na zachytávanie a odvádzanie odpadových vôd a zároveň slúži aj na čistenie vody. Hlavným účelom kanalizácie je zachytávanie splaškových a zrážkových vôd a tým udržiavať čistotu verejného prostredia.Čistenie kanalizácie prebieha pomocou vysokotlakového čistenia. Vysokotlakové čistenie je najefektívnejší spôsob čistenia a údržby kanalizácie a odpadových potrubí. Vykonáva sa pomocou tlakového čerpadla, ktoré vypúšťa vodu pod veľkým tlakom. K čerpadlu je pripojená tlaková hadica s tryskami. Výhodou vysokotlakového čistenia je, že nie je potrebné fyzický vstúpiť do šachty a riziko poškodenia je minimálne. Druhým spôsobom čistenia kanalizácie je elektromechanické čistenie. Používa sa na to prenosné zariadenie s elektromotorom s oceľovou strunou, ktorá rotuje a vibruje čím sa uvoľňujú nánosy.